piątek, 29 marca 2024 r.

84-200 Wejherowo
sekretariat@zsp3.info

Technikum nr 2 – 4 letnie

Technik spedytor to atrakcyjny zawód dający duże możliwości zatrudnienia w przemyśle, budownictwie, handlu, usługach oraz branży teleinformatycznej; po ukończeniu szkoły będziesz mógł zajmować się organizowaniem przewozu towarów w kraju i za granicą w zakresie transportu samochodowego, kolejowego, morskiego i lotniczego; patronat nad klasą sprawuje Firma Balex Metal w Bolszewie.

Technik kelner to zawód dla zainteresowanych profesjonalną obsługą konsumenta; po ukończeniu szkoły czeka Cię perspektywa atrakcyjnej pracy w hotelach, restauracjach, pensjonatach, a także możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej związanej z usługami gastronomicznymi; szkoła współpracuje z Akademią Kelnerską Grzegorza Górniaka.

Technik logistyk jest jednym z najnowocześniejszych i dobrze płatnych zawodów na rynku krajowym i zagranicznym; po ukończeniu szkoły możesz pracować w transporcie lotniczym, drogowym, kolejowym, magazynach ekspedycji towarów, telekomunikacji, budownictwie, handlu, przemyśle; patronat merytoryczny nad klasą sprawuje Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu.

Technik ekonomista to ciekawy i perspektywiczny zawód dający przygotowanie do podjęcia pracy na stanowiskach w zakresie finansów, rachunkowości, sprzedaży, marketingu, zarządzania, planowania oraz analizy ekonomicznej; zdobyta podczas nauki wiedza i umiejętności umożliwiają podjęcie działalności gospodarczej na własny rachunek jak również kontynuowania nauki na studiach wyższych; patronat merytoryczny nad klasą sprawuje Sopocka Szkoła Wyższa.

Technik handlowiec to zawód dla wszystkich lubiących bezpośredni kontakt z ludźmi; w trakcie nauki zdobędziesz przygotowanie do podjęcia pracy w różnych firmach handlowych oraz wiedzę umożliwiającą uruchomienie, zorganizowanie i prowadzenie własnej firmy.

Technik hotelarstwa to niezwykle ciekawy zawód w prężnie rozwijającej się branży hotelarskiej; hotelarstwo jest światem posiadającym własny kodeks i obyczaje; to środowisko specjalistów różnych dziedzin
- menedżerów, szefów kuchni, dekoratorów wnętrz czy dyplomowanych znawców win, a jeśli po ukończeniu szkoły trafisz do renomowanego hotelu, masz szansę przyjmować królów, cesarzy, prezydentów i gwiazdy światowego formatu; patronat merytoryczny nad klasą sprawują Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Akademia Morska w Gdyni, współpracujemy z grupą hotelową Orbis.

Technik żywienia i usług gastronomicznych to zawód dla zainteresowanych pracą w usługach branży gastronomicznej; podczas nauki zdobędziesz umiejętności planowania żywienia, sporządzania potraw zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, organizowania, rozliczania i sprzedawania produkcji gastronomicznej, organizowania różnych form obsługi konsumentów, możliwość zatrudnienia we wszystkich podmiotach gospodarczych zajmujących się działalnością gastronomiczną; szkoła jest członkiem Ogólnopolskiego Klastra Środowiskowego Branży Gastronomicznej „Polscy Liderzy Gastronomii”.

Technik technologii żywności - cukiernik - nowość to zawód dla zainteresowanych pracą w usługach w branży cukierniczej; podczas nauki zdobędziesz umiejętności do przygotowania produktów cukierniczych od surowców do gotowego produktu, samodzielnego tworzenia dekoracji cukierniczych, posługiwania się maszynami, narzędziami i urządzeniami w zawodzie cukiernika, możliwość zatrudnienia w cukierniach oraz prowadzenia własnej działalności.

Technik obsługi turystycznej to świetny zawód jeśli lubisz podróżować, chcesz zostać przewodnikiem i pilotem wycieczek; przygotujemy Cię do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się organizacją i obsługą turystyki; będziesz specjalistą do spraw sprzedaży imprez i usług turystycznych, obsługi konferencji i kongresów; patronat merytoryczny nad klasą sprawuje Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.

Technik informatyk to zawód dla zainteresowanych informatyką i szeroko pojętą technologią informacyjną. Po ukończeniu szkoły zyskujesz atrakcyjny na rynku pracy zawód, umiejętność świadczenia usług informatycznych w ramach własnej działalności gospodarczej, możliwość podjęcia pracy w firmach komputerowych, bankach, przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych, handlowych, ośrodkach obliczeniowych. Patronat merytoryczny nad klasą sprawuje Politechnika Koszalińska (NOWOŚĆ! w klasie drugiej zajęcia z bezpieczeństwa IT - specjalności poszukiwanej na rynku pracy).

III Liceum Ogólnokształcące – 3 letnie

Klasa sportowa z edukacją pożarniczą
dla zainteresowanych pracą w Państwowej lub Ochotniczej Straży Pożarnej lub w innych służbach mundurowych; CO ZYSKUJESZ PO UKOŃCZENIU SZKOŁY? świadectwo maturalne, absolwenci będą przygotowani pod względem sprawnościowym do podjęcia nauki na wydziałach akademii wychowania fizycznego, szkołach pożarniczych oraz innych uczelniach służb mundurowych. Patronat nad klasą sprawuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Branżowa Szkoła I stopnia nr 1 – 3 letnia

Sprzedawca
to profesjonalne przygotowanie do podjęcia pracy w różnych firmach handlowych, możliwość kontynuowania nauki w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych oraz kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Kucharz
to profesjonalne przygotowanie do podjęcia pracy w różnych fi gastronomicznych, zdobycie umiejętności sporządzania potraw zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, rozliczania produkcji gastronomicznej i obsługi urządzeń gastronomicznych, możliwość kontynuowania nauki w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych oraz kwalifi acyjnych kursach zawodowych.

Magazynier
zdobycie kwalifi acji daje możliwość zatrudnienia w miejscach pracy, gdzie występuje konieczność magazynowania towarów; po ukończeniu Szkoły Branżowej I stopnia uczeń będzie miał możliwość kontynuowania nauki w Szkole Branżowej II stopnia i zdobycia drugiej kwalifi acji - Organizacja transportu. Pozwoli to mu na zdobycie tytułu technika logistyka oraz możliwość przystąpienia do matury.