wtorek, 22 października 2024 r.

imieniny:Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Nazwa zadania:      Roboty budowlane w zabytkowym budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie

Dofinansowanie:   147 000,00

Program:    RZĄDOWY PROGRAM ODBUDOWY ZABYTKÓW – Edycja 1

Powiat Wejherowski pozyskał środki w wysokości 147 000,00 zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na zadanie inwestycyjne: Roboty budowlane w zabytkowym budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie.

Planowane prace obejmują roboty budowlane zabezpieczające zachowanie oraz utrwalenie substancji wewnątrz budynku z jednoczesnym technologicznym i użytecznym dostosowaniem. Realizacja zadania pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie odzyskanej przestrzeni zabytkowego budynku szkoły. Znacząco to poprawi funkcjonowanie szkoły w zakresie opieki nad uczniami oraz funkcjonalnym dostosowaniem do potrzeb i uwarunkowań współczesnych standardów.