niedziela, 28 listopada 2021 r.

imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - skrzyżowanie typu rondo w Kamieniu i w Koleczkowie

Powiat Wejherowski pozyskał środki w wysokości 1 000 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na wybudowanie dwóch skrzyżowań typu rondo w miejscowościach Kamień i Koleczkowo.

Wybudowanie dwóch skrzyżowań typu rondo na drodze powiatowej nr 1412G z drogą powiatową nr 1405G w m. Kamień oraz w m. Koleczkowo poprzez przebudowę istniejących skrzyżowań. Drogi nr 1405G i 1412G będą ważnymi ciągami komunikacyjnymi drogi ekspresowej S6 (tzw. Drogi Kaszubskiej), rozprowadzają ruch z węzłów Koleczkowo i Szemud, które są połączone pośrednio z drogami powiatowymi. Droga nr 1405G jest łącznikiem dróg wojew. nr 218 i 224.

Inwestycja finansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.