niedziela, 28 listopada 2021 r.

imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - Środowiskowy Dom Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wejherowie

Powiat Wejherowski pozyskał środki w wysokości 3 000 000 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wejherowie.

Przebudowa obiektu powiatowego na cele utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS) łączony typu B/D, dziennego dla 35 niepełnosprawnie intelektualnie osób i ze spektrum autyzmu lub niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej dla 45 osób niepełnosprawnych niezdolnych do podjęcia pracy umożliwiająca dokonywania rehabilitacji społecznej i zawodowej. Celem WTZ to pozyskanie i przywrócenie umiejętności niezbędnych do zatrudnienia.

Inwestycja finansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.