piątek, 26 kwietnia 2024 r.

imieniny:Marii, Marzeny, Ryszarda

Powiat Wejherowski otrzymał 350.000,00 zł grantu w ramach konkursu "Cyfrowy Powiat"

Grant zostanie przeznaczony na refundację poniesionych wydatków na sprzęt zakupiony w latach 2021 i 2022. Zakupiono 3 serwery wraz z licencjami Microsoft Windows Serwer 2022 Data center oraz 2 przełączniki Dell Connectrix DS-6610B, dla zapewnienia redundancji (dublowania) połączenia z macierzą dyskową. Serwery tworzą jeden klaster co wraz z oprogramowaniem VMWare pozwala na płynne przenoszenie serwerów wirtualnych pomiędzy fizycznymi serwerami. Dzięki zakupionemu systemowi Windows Serwer 2022 Data center możliwe było skonfigurowanie ról użytkowników w ramach domeny (Active Directory). Dla zapewnienia lepszej komunikacji wewnątrz sieci i skonfigurowania VLAN-ów zakupiono 4 zarządzane przełączniki sieciowe Aruba 2930F 48G 4SFP+ (JL254A). Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich danych (plików, dokumentów) w tym przechowywanych w systemie Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD PUW)  przechowywanych w sieci urzędu zakupiono dodatkowy serwer NAS QNAP NAS TSh1283XU-RPE2136-128G, który jest przeznaczony do przechowywania kopii zapasowych. Zakupiony sprzęt pozwala na stworzenie środowiska, które minimalizuje skutki ewentualnych cyberataków oraz zapewnia ciągłość działania systemów informatycznych urzędu.