niedziela, 8 września 2024 r.

imieniny:Czcibora, Marii, Serafiny

Powiat Wejherowski najwyżej oceniony w projekcie edukacyjnym

18 lipca ogłoszona została lista projektów wybranych do dofinansowania w konkursie w ramach Działania 5.8. FEP Edukacja ogólna i zawodowa w zakresie projektów dotyczących edukacji zawodowej zintegrowanych z projektami finansowanymi w Działaniu 6.2. Infrastruktura edukacji włączającej i zawodowej.

Projekt Powiatu Wejherowskiego został najwyżej oceniony zajmując 1 miejsce na liście rankingowej.

Wsparcie szkolnictwa zawodowego w projekcie obejmować będzie m.in. dostosowywanie kierunków kształcenia do potrzeb rynku pracy uwzględniając branże kluczowe dla gospodarki regionu, wsparcie uczniów w nabywaniu dodatkowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych, uruchamianie dodatkowych zajęć, doskonalenie kompetencji nauczycieli przedmiotów zawodowych/instruktorów praktycznej nauki zawodu oraz promocję kształcenia zawodowego. Działania realizowane będą we współpracy z pracodawcami i szkołami wyższymi. Celem projektu jest wzrost zatrudnialności absolwentów szkół w powiecie wejherowskim poprzez wzrost jakości edukacji zawodowej.

Wartość projektu wynosi ponad 24,4 mln. zł, a wartość dofinansowania to blisko 22 mln. zł. Projekt realizowany będzie w latach 2024-2028 w 6 powiatowych szkołach zawodowych.

„Przy tej okazji w imieniu Starosty Wejherowskiego Marcina Kaczmarka serdecznie gratuluję całemu zespołowi pracowniczemu w Starostwie Powiatowym w Wejherowie i szkołach za przygotowanie najwyżej ocenionego wniosku z całego pomorza” – mówi Iwona Szczygieł – Etatowy Członek Zarząu Powiatu Wejherowskiego, odpowiedzialny za oświatę i rynek pracy.