niedziela, 8 września 2024 r.

imieniny:Czcibora, Marii, Serafiny

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku powołanej na kadencję 2024-2026. Obradom przewodniczył Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

Rozpoczęła pracę nowa, powołana na trzyletnią kadencję Komisja Bezpieczeństwa i Porządku. Na początku spotkania starosta wręczył akty powołania trzynastu członkom. W trakcie posiedzenia omówiono m.in. przygotowanie służb, inspekcji i straży do akcji „Bezpieczne wakacje 2024” oraz priorytetowe działania podejmowane w ramach akcji, aby zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogli czuć się bezpiecznie na terenie powiatu wejherowskiego.

Komisja pełni bardzo ważną rolę w kształtowaniu bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wejherowskiego, dlatego wspólnie będziemy wytyczać strategiczne kierunki działania wszystkich służb i podmiotów zaangażowanych w ten proces – powiedział Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku została powołana w celu realizacji zadań Starosty Wejherowskiego w zakresie zwierzchnictwa nad powiatowymi służbami, inspekcjami i strażami oraz zadań określonych w ustawach w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.

Skład komisji:

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI – Marcin Kaczmarek Starosta Wejherowski

CZŁONKOWIE:

Marek Budnik – radny delegowany przez Radę Powiatu Wejherowskiego,

Witold Reclaf – radny delegowany przez Radę Powiatu Wejherowskiego,

podinsp. Przemysław Bujak – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie,

kom. Joanna Wujke – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie,

Stanisław Cirocki – Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych Szpitale Pomorskie Sp. z o.o.,

Arkadiusz Szczygieł – Przewodniczący Rady Miasta Wejherowa,

Krzysztof Woźniak – Przewodniczący Rady Miejskiej Rumi.

W pracy Komisji uczestniczy również:

Iwona Wojciechowska-Kazub – Prokurator Rejonowy w Wejherowie

oraz z głosem doradczym:

Małgorzata Bernacka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie,

Zdzisław Westa – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie,

mł. bryg. Krzysztof Chlebicki – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie,

Wioletta Drygas-Bogucka – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wejherowie,

Andrzej Papke – Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wejherowie.