niedziela, 8 września 2024 r.

imieniny:Czcibora, Marii, Serafiny

Podsumowanie Powiatowej Licealiady

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się podsumowanie Powiatowej Licealiady, czyli międzyszkolnej rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2023/2024. Podczas wydarzenia wręczono nagrody najlepszym szkołom ponadpodstawowym z terenu powiatu wejherowskiego.

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół Powiatu Wejherowskiego to coroczne wydarzenie, które jest okazją do wyróżnienia placówek edukacyjnych, które zdobywają sportowe trofea na arenie wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej. W tegorocznej Licealiadzie udział wzięło 11 szkół ponadpodstawowych z powiatu. Uczniowie zmierzyli się w takich dyscyplinach jak: koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, unihokej, sztafetowe biegi przełajowe, piłka ręczna czy piłka nożna.

Podczas wydarzenia Starosta Wejherowski pogratulował nagrodzonym szkołom, dyrektorom i młodzieży oraz podziękował nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie uczniów do sportowych rozgrywek.

– Gratuluję osiągniętych wyników i życzę kolejnych sukcesów oraz satysfakcji z wychowania młodzieży w duchu sportupowiedział w trakcie spotkania Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

Za zajęcie najlepszych miejsc szkoły otrzymały puchary i nagrody finansowe do wykorzystania na zakup sprzętu sportowego. Warto dodać, że nagrody wręczane są na podstawie łącznej punktacji otrzymanej podczas wszystkich rozgrywek z różnych dyscyplin sportowych.

W tym roku szkolnym, po raz kolejny w klasyfikacji dziewcząt i chłopców wygrał Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie, który ponadto uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji sportowej szkół ponadpodstawowych w województwie pomorskim.

Bardzo mnie cieszą te wyniki i wysoki poziom jaki prezentują wszystkie szkoły naszego powiatu, a w szczególności sukcesy uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 4
w Wejherowie. Godnie nas reprezentują w całym województwie i w Polsce
– powiedział Przewodniczący Komisji Sportu Rady Powiatu Wejherowskiego Grzegorz Grinholc.

W wydarzeniu wzięła także udział Radna Powiatu Wejherowskiego Alicja Skwarło.

Klasyfikacja szkół z terenu powiatu wejherowskiego w roku szkolnym 2023/2024:

Klasyfikacja dziewcząt:

I miejsce Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie