czwartek, 2 maja 2024 r.

imieniny:Longiny, Toli, Zygmunta

Uczniowie złożyli ślubowanie

W Powiatowym Zespole Szkół w Redzie oraz w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas mundurowych. W ten sposób oficjalnie zostali wcieleni do społeczności szkolnej.

Młodzież klas pierwszych PZS nr 3 w Wejherowie o profilu mundurowym z edukacją pożarniczą złożyła ślubowanie, które połączone było z nadaniem awansu na wyższy stopień szkolny.

To już dziewiąty rocznik, który w ramach nauki będzie zdobywał wiedzę i umiejętności potrzebne do podjęcia w przyszłości służby w straży pożarnej – mówi Dyrektor PZS nr 3 w Wejherowie Wojciech Rogocki.

Szkoła ściśle współpracuje z jednostką Państwowej Straży Pożarnej, która znajduje się na ul. Tartacznej w Wejherowie i sąsiaduje z placówką.

Uroczyste ślubowanie uczniów klas mundurowych odbyło się także w PZS w Redzie. Młodzież złożyła przysięgę w gronie kadry pedagogicznej, swoich kolegów, rodziców, a także zaproszonych gości.

Placówka zapewnia kształcenie w technikum i liceum o profilu mundurowym m.in. w klasie wojskowej, policyjnej i penitencjarnej. Nauka w szkole zwiększa szansę młodych ludzi na znalezienie atrakcyjnej pracy w sektorze służby mundurowej i cywilnej lub kontynuowania kształcenia na uczelniach wyższych o profilu oficerskim.

Klasy mundurowe w powiatowych szkołach od kilku lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Każdego roku obserwujemy wzrost liczby chętnych do podjęcia nauki w tych klasach. Uczniowie oprócz tradycyjnych przedmiotów odbywają specjalistyczne zajęcia teoretyczne i praktyczne we współpracy z wojskiem, Policją, Strażą Pożarną czy Aresztem Śledczym – zaznacza Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Po części oficjalnej odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów PZS w Redzie.