środa, 1 maja 2024 r.

imieniny:Józefa, Lubomira, Ramony

KPSW w Wejherowie ma już 20 lat

W Państwowej Szkole Muzycznej w Wejherowie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, która połączona była z jubileuszem 20-lecia istnienia uczelni. W ciągu dwóch dekad działalności mury szkoły opuściło blisko 2000 absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz 650 absolwentów studiów podyplomowych.

Podczas wydarzenia nie zabrakło podziękowań i gratulacji skierowanych na ręce Rektora za dotychczasowe osiągnięcia oraz życzeń dalszego rozwoju i sukcesów na polu dydaktycznym i naukowym.

Przez dwie dekady działalności uczelnia się rozwijała, czego efektem jest systematyczne uzupełnianie oferty edukacyjnej o nowe kierunki,  wprowadzenie kolejnych kierunków studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym oraz rozszerzenie kształcenia o studia magisterskie. Obecnie Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa, to silna, nowoczesna, przyjazna studentom i prężnie rozwijająca się szkoła wyższa, która konsekwentnie realizuje przyjętą strategię. To miejsce, gdzie studenci zdobywają wiedzę, rozwijają umiejętności i realizują założone cele  – powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

W trakcie uroczystości odbyło się także podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Wejherowskim a uczelnią, w ramach której samorząd użyczył bezpłatnie na kolejne 20 lat działalności KPSW w Wejherowie, pomieszczenia przy ulicy Dworcowej.

Kaszubsko Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie to prężnie rozwijająca się szkoła wyższa w naszym regionie, która współpracuje ze środowiskiem samorządowym i gospodarczym. Efektem tego współdziałania jest systematyczne wprowadzanie nowych kierunków kształcenia. Placówka oferuje studia licencjackie o profilu praktycznym, studia magisterskie oraz studia podyplomowe, m.in. na kierunkach socjologia, pielęgniarstwo czy zarządzanie.