piątek, 19 kwietnia 2024 r.

imieniny:Alfa, Leonii, Tytusa

Zakończył się remont drogi powiatowej w Paraszynie na odcinku Strzebielino Morskie – Paraszyno.

Oprócz nowej nawierzchni, prace przewidywały odtworzenie poboczy oraz ścięcie istniejących tam skarp. Łączny koszt zadania wyniósł ponad 500 tys. zł.
Pieniądze na realizację inwestycji w całości pochodzą z budżetu Powiatu Wejherowskiego.
Oficjalnie oddany do użytku został także chodnik w miejscowości Kaczkowo.
Oprócz tego przebudowane zostały tam zjazdy z drogi powiatowej, zamontowano bariery, a także uzupełniono oznakowanie pionowe i poziome.

W ramach zadania powstały także progi spowalniające. Inwestycja realizowana była przez Powiat Wejherowski przy współpracy z Gminą Łęczyce. Wartość zadania to ponad 600 tys. zł. Kosztami samorządy podzieliły się po połowie.