środa, 19 czerwca 2024 r.

imieniny:Gerwazego, Protazego, Sylwii

17°

Fundusze na przewozy autobusowe

Fundusze na przewozy autobusowe

Powiat Wejherowski podpisał umowę z PKS Gdynia oraz powiatami: puckim i lęborskim na utrzymanie lokalnych połączeń autobusowych oraz utworzenie nowych, w ramach dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na rok 2023.

Po raz kolejny Powiat Wejherowski otrzymał środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na wsparcie transportu zbiorowego, z którego korzystać będą mieszkańcy.

Otrzymaliśmy blisko 6 mln zł na wsparcie 44 linii autobusowych, które będą realizowane na terenie trzech powiatów: wejherowskiego, puckiego i lęborskiego, m.in. na trasie Wejherowo – Białogóra, Wejherowo – Dębki, Wejherowo – Kopalino, Wejherowo – Bojano czy Wejherowo – Lębork przez Linię. Dzięki temu dofinansowaniu i środkom samorządów, mieszkańcy naszego powiatu oraz sąsiednich będą mieli możliwość dotarcia środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia czy instytucji kultury – podkreśla Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej to instrument wsparcia finansowego jednostek samorządu terytorialnego będących organizatorami publicznego transportu zbiorowego.

 

 

 

 

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności