sobota, 20 kwietnia 2024 r.

imieniny:Agnieszki, Amalii, Czecha

W styczniu ruszy rozbudowa drogi powiatowej Luzino – Sopieszyno – Dąbrówka na odcinku Luzino – Robakowo

Dzisiaj odbyło się oficjalne podpisanie umowy z wykonawcą, łączny koszt prac to ponad 18 milionów złotych, z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wyniosło 16,8 milionów złotych.

- Dzięki środkom zewnętrznym, możemy rozpocząć realizację tej inwestycji, ważnej ze względu na powstającą Trasę Kaszubską, a także ze względu na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Jest to pierwszy etap tego zadania, cała inwestycja jest znacznie szersza i obejmuje kolejne odcinki. Na ich realizację również będziemy starać się o dofinansowanie zewnętrzne - mówi Gabriela Lisius, Starosta Wejherowski.

Zadanie obejmuje:

✔️Rozbudowę drogi powiatowej oraz wykonanie nowej konstrukcji jezdni
✔️Budowę ronda
✔️Budowę kładki dla pieszych i rowerzystów przy istniejącym obiekcie
mostowym nad rzeką Bolszewka
✔️Budowę chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego
✔️Przebudowę istniejących zjazdów z drogi powiatowej
✔️Wykonanie doświetleń przejść dla pieszych
✔️ Rozbiórkę zabytkowego muru kamiennego wraz z odtworzeniem go z pierwotnego materiału
✔️Wprowadzenie nowej organizacji ruchu wraz z wybudowaniem elementów
poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Według podpisanej dzisiaj umowy prace budowlane zakończyć się mają we wrześniu 2023 r.