czwartek, 28 marca 2024 r.

imieniny:Anieli, Kasrota, Soni

Konkurs Kulinarny „Gotuj z Vipem”

W Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie odbył się konkurs gastronomiczny pod hasłem „Gotuj z Vipem”. Tradycyjnie do udziału w przedsięwzięciu zaproszono znane osoby z regionu, m.in. samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, placówek oświatowo-wychowawczych oraz pracodawców.

W wydarzeniu wziął udział m.in. Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel, Wójt Gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski czy Dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie Małgorzata Woźniak.

Dwuosobowe drużyny (Vip plus uczeń) wyłonione w drodze losowania, miały w ciągu 120 minut przygotować tradycyjne danie kuchni polskiej. Zespoły musiały wykazać się nie tylko kunsztem kulinarnym, ale także kreatywnością, pomysłowością i oryginalnością. Kulinarne zmagania oceniało profesjonalne jury w składzie: Maria Pietrowska - „Oranżeria La Belle” w Wejherowie oraz Sebastian Cichy - restauracja „Konci” w Bolszewie.