piątek, 1 grudnia 2023 r.

imieniny:Blanki, Edmunda, Eligiusza

PZS w Redzie pierwszą szkołą w Polsce im. Maurycego Mochnackiego

PZS w Redzie pierwszą szkołą w Polsce im. Maurycego Mochnackiego
Powiatowy Zespół Szkół w Redzie, jako pierwszy w Polsce, otrzymał imię Maurycego Mochnackiego. Tym samym wszystkie szkoły wchodzące w skład Zespołu od dzisiaj noszą imię wybitnego Polaka.
 
– Misją szkoły jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także kształtowanie postaw młodych ludzi i ukazywanie im wartości ponadczasowych, takich jak odpowiedzialność, uczciwość czy patriotyzm. Przyjmując imię Maurycego Mochnackiego, publicysty, krytyka literackiego, teoretyka polskiego romantyzmu oraz uczestnika Powstania Listopadowego, który w swoim życiu kierował się miłością do Ojczyzny, szkoła z powodzeniem kontynuować będzie ważne zadanie wychowania w duchu patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny oraz poszanowania historii, tradycji narodowych i dziedzictwa kulturowego – powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
 
Podczas uroczystości odbyło się także odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej Maurycego Mochnackiego. W trakcie wydarzenia nie zabrakło życzeń, gratulacji oraz podziękowań skierowanych do dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły, za pełną zaangażowania pracę edukacyjną, wysiłek włożony w kształtowanie charakterów uczniów oraz wychowanie w duchu patriotyzmu.

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności