piątek, 1 grudnia 2023 r.

imieniny:Blanki, Edmunda, Eligiusza

Medal dla Warsztatu Terapii Zajęciowej

Medal dla Warsztatu Terapii Zajęciowej
Warsztat Terapii Zajęciowej w Wejherowie, prowadzony przez Fundację Zdrowia „Esco”, obchodził jubileusz 20-lecia istnienia. Wydarzenie było okazją do uhonorowania działalności stowarzyszenia Medalem „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego” za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych.
 
– Od 20 lat tworzycie przyjazne miejsce, w którym uczestnicy doświadczają pełnej akceptacji, poczucia bycia potrzebnym i ważnym. Proszę przyjąć podziękowania oraz słowa uznania za troskę, cierpliwość i serce włożone w przygotowanie osób niepełnosprawnych do znalezienia swojego miejsca w społeczeństwie –  powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
 
Głównym celem działalności WTZ jest aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, który ma przyczynić się do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie, aktywnego uczestnictwa w najbliższym środowisku oraz podjęcia pracy.
 
Założycielem WTZ w Wejherowie było Ognisko Pracy Pozaszkolnej, którego dyrektorem był Andrzej Arendt i Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Następnie WZT przeszły pod Powiatowy Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych. W kwietniu 2009 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej zostały powierzone Fundacji Zdrowia „Esco” i do dnia dzisiejszego prowadzone są przez tę organizację.

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności