czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

imieniny:Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Medal dla Warsztatu Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej w Wejherowie, prowadzony przez Fundację Zdrowia „Esco”, obchodził jubileusz 20-lecia istnienia. Wydarzenie było okazją do uhonorowania działalności stowarzyszenia Medalem „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego” za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych.

– Od 20 lat tworzycie przyjazne miejsce, w którym uczestnicy doświadczają pełnej akceptacji, poczucia bycia potrzebnym i ważnym. Proszę przyjąć podziękowania oraz słowa uznania za troskę, cierpliwość i serce włożone w przygotowanie osób niepełnosprawnych do znalezienia swojego miejsca w społeczeństwie –  powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Głównym celem działalności WTZ jest aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, który ma przyczynić się do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie, aktywnego uczestnictwa w najbliższym środowisku oraz podjęcia pracy.

Założycielem WTZ w Wejherowie było Ognisko Pracy Pozaszkolnej, którego dyrektorem był Andrzej Arendt i Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Następnie WZT przeszły pod Powiatowy Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych. W kwietniu 2009 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej zostały powierzone Fundacji Zdrowia „Esco” i do dnia dzisiejszego prowadzone są przez tę organizację.