środa, 24 kwietnia 2024 r.

imieniny:Bony, Horacji, Jerzego

Stypendia Starosty Wejherowskiego 2022

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Wejherowskiego.
Warunkami uzyskania stypendiów są bardzo dobre wyniki w nauce uzyskane w ostatnim roku szkolnym i akademickim oraz w przypadku uczniów co najmniej dobra ocena z zachowania. Dodatkowym kryterium jest działalność naukowa, szkolna, artystyczna lub sportowa kandydata, przyczyniająca się do rozwoju i w szczególności do promocji Powiatu Wejherowskiego.

W tegorocznej kwalifikacji do Starostwa Powiatowego wpłynęły 154 wnioski uczniów oraz 56 wniosków studentów o przyznanie stypendium. Na podstawie rekomendacji Powiatowej Komisji Stypendialnej, zadecydowaliśmy o przyznaniu stypendium
69 uczniom oraz 32 studentom o łącznej wartości 95.000 zł.

W okresie minionych 23 lat przyznano łącznie 532 stypendia studentom i 1145 stypendiów uczniom, o łącznej wartości 1.228.200 zł.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!