piątek, 19 kwietnia 2024 r.

imieniny:Alfa, Leonii, Tytusa

Jubileusz Krzysztofa Brzozowskiego

W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi, w ramach inauguracji obchodów 100-lecia działalności Chóru św. Cecylii z Rumi oraz 25-lecia pracy artystycznej jego dyrygenta Krzysztofa Brzozowskiego, odbył się Koncert Polskiej Muzyki Filmowej.

Z okazji Jubileuszu Krzysztof Brzozowski odznaczony został Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Aktu dekoracji w imieniu ministra dokonała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius wraz z Wicestarostą Jackiem Thielem.
Ponadto Zarząd Powiatu Wejherowskiego wyróżnił Krzysztofa Brzozowskiego Nagrodą Remusa w wysokości 5 tys. zł za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury.

W koncercie pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego wystąpili: Chór św. Cecylii, Pomorska Orkiestra Symfoniczna, Edyta Piasecka (sopran) oraz ARTur Moon (fortepian).
Widzowie usłyszeli muzykę Wojciecha Kilara, Krzesimira Dębskiego i ARTur'a Moon'a, m.in. z takich filmów jak: „Pan Tadeusz”, „Dziewiąte Wrota” czy „Ogniem i Mieczem”.

Krzysztof Brzozowski - dyrygent, wokalista, pedagog, animator kultury, artysta śpiewak Opery Bałtyckiej. Od 2002 r. dyrygent i kierownik artystyczny Chóru św. Cecylii w Rumi. Jest pomysłodawcą i realizatorem szeregu wydarzeń kulturalnych w Rumi i na terenie powiatu wejherowskiego, które zdobyły uznanie mieszkańców i zostały wpisane do kalendarza imprez jako cykliczne wydarzenia, w tym corocznych koncertów wokalno-instrumentalnych z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz cyklu audycji „Historia pisana językiem tonów” odbywających się od 2003 r. W 2017 r. odznaczony został Medalem „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego”.