piątek, 29 marca 2024 r.

imieniny:Marka, Wiktoryny, Zenona

Uczniowie PZKS w Wejherowie z wizytą u Pierwszej Damy RP

Wychowankowie Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie wraz z pedagogami i Starostą Wejherowskim gościli w Pałacu Prezydenckim i spotkali się z Małżonką Prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą.

W trakcie wizyty uczniowie chętnie opowiadali o nauce, zajęciach w szkole, zbliżających się egzaminach, wymarzonych kierunkach dalszego kształcenia i planach na przyszłość. Młodzi ludzie podzielili się z Pierwszą Damą swoimi doświadczeniami z zagranicznych praktyk, chętnie mówili o planach wakacyjnych i miejscach, które chcieliby odwiedzić. Podczas spotkania rozmawiano również o sporcie, fotografii i obowiązkach jakie spoczywają na Pierwszej Damie. Pani Prezydentowa była zainteresowana także postępami i osiągnięciami podopiecznych ośrodka oraz wysłuchała opiekunów, którzy opowiedzieli o rozpoczynającej się wkrótce budowie nowego budynku dla wychowanków.

To było niezwykłe spotkanie, pełne humoru, wspólnych zdjęć, uścisków oraz radości.
Warto przypomnieć, że to kolejne spotkanie uczniów PZKS w Wejherowie z Panią Prezydentową. W 2020 r. Pierwsza Dama odwiedziła placówkę prowadzoną przez Powiat Wejherowski.
 – Bardzo się cieszymy, że Małżonka Prezydenta RP cały czas interesuje się losami naszych wychowanków i dalszym rozwojem powiatowej placówki – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.