piątek, 29 marca 2024 r.

imieniny:Marka, Wiktoryny, Zenona

Powiat przyznał dotacje organizacjom pozarządowym

Podmioty prowadzące na terenie powiatu wejherowskiego działalność pożytku publicznego otrzymały środki finansowe na realizację zadań publicznych, w ramach pierwszego konkursu grantowego ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Wejherowskiego na 2022 r. Spośród zgłoszonych ofert wsparcie otrzymało 65 przedsięwzięć.

- W tym roku najwięcej środków, bo 80 tys. zł przeznaczyliśmy na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu, ponieważ po dwóch latach pandemii znacznie spadła kondycja fizyczna naszych mieszkańców, szczególnie u dzieci i młodzieży –  podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Zarząd Powiatu Wejherowskiego wsparł także zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury, ratownictwa i ochrony ludności, ochrony i promocji zdrowia, wypoczynku dzieci i młodzieży, turystyki, w tym promocji lokalnych produktów turystycznych czy działań na rzecz osób niepełnosprawnych.