niedziela, 14 lipca 2024 r.

imieniny:Kamili, Kamila, Marcelego

16°

Wejherowscy policjanci nagrodzeni przez starostę

Wejherowscy policjanci nagrodzeni przez starostę

Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek pogratulował dwóm funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy wykazali się bohaterską postawą i odwagą podczas służby.

Dnia 23 maja 2024 r. dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dymie wydobywającym się z okna budynku przy ulicy Polnej w Wejherowie. Na miejsce zdarzenia skierował patrol prewencji - st. post. Klaudię Thiel i st. post. Krzysztofa Dawidowskiego. Policjanci jako pierwsi przybyli na miejsce pożaru i podjęli szybkie i zdecydowane działania. Natychmiast sprawdzili budynek i odcięli dopływ prądu, a następnie korzystając z węża ogrodowego podłączonego do kranu, weszli po drabinie do zadymionego mieszkania i zaczęli gasić pożar. Dzięki natychmiastowej i błyskawicznie przeprowadzonej akcji, udało się ugasić pożar jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Wasza bohaterska postawa zapobiegła rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie lokale mieszkalne i przyczyniła się do uratowania mienia oraz ograniczenia strat materialnych. Wasze zachowanie powinno być wzorem do naśladowania – powiedział Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

W spotkaniu uczestniczyli także: Komendant Powiatowy Policji insp. Anna Kos, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Krzysztof Chlebicki  oraz Kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wejherowie Andrzej Papke.  

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności