środa, 19 czerwca 2024 r.

imieniny:Gerwazego, Protazego, Sylwii

16°

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz niesienie pomocy potrzebującym to działania wpisane w strażacką służbę, zarówno zawodową jak i ochotniczą. Z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka podziękowano strażakom z terenu powiatu wejherowskiego za oddaną służbę na rzecz drugiego człowieka.

Na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Wejherowie odbyła się uroczystość, która była okazją do wręczenia medali, odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe zasłużonym funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz druhom Ochotniczych Straży Pożarnych. Najbardziej wyróżniający się strażacy otrzymali nagrody Starosty Wejherowskiego. Wydarzenie było również okazją do złożenia gratulacji, wyrażenia uznania, a także do podkreślenia, jak ważną rolę w naszym społeczeństwie pełni straż pożarna.

Dziękuję Wam za każdy dzień strażackiej służby, za stałą gotowość do niesienia pomocy innym, za Wasze zaangażowanie. Dziękuję, że każdego dnia społeczność lokalna naszego regionu może zawsze liczyć na Wasz profesjonalizm, odwagę i ofiarność. Życzę dalszych sukcesów zawodowych, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów, bezpiecznej służby oraz zawsze szczęśliwych powrotów z akcji – powiedział w trakcie uroczystości Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.:  Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Niewęgłowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie mł. bryg. Krzysztof Chlebicki, Przewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego Krzysztof Bober, Wicestarosta Wejherowski Witold Reclaf, Członkowie Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Marek Budnik i Marcin Drewa, wójtowie, radni, strażacy oraz zaproszeni goście.

Warto przypomnieć, że zadania z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie powiatu realizuje: Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz 40 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które każdego dnia podejmują działania ratownicze na rzecz mieszkańców powiatu.

 

 

 

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności