środa, 19 czerwca 2024 r.

imieniny:Gerwazego, Protazego, Sylwii

17°

Targi Pracy – szansą na rozwój kariery

Targi Pracy – szansą na rozwój kariery

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbyły się Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie. Wydarzenie skierowane było do osób bezrobotnych i poszukującym zatrudnienia, uczniów kończących szkoły ponadpodstawowe, a także tych, którzy zamierzają się przekwalifikować lub założyć własną firmę.

Targi pracy cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są okazją nie tylko do zapoznania się z aktualnymi trendami rynku, bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, ale także przybliżenia pracownikom możliwości własnego rozwoju.

To bardzo cenna inicjatywa, dzięki której młodzież kończąca szkoły ponadpodstawowe i stojąca na początku zawodowej drogi, może zaplanować swoją przyszłość i dowiedzieć się, gdzie i na jakich kierunkach może się kształcić oraz sprawdzić, co oferują firmy z naszego regionu – powiedział Starosta Wejherowski Marcin Kaczmarek

Na zainteresowanych czekało sześćdziesięciu wystawców z różnych sektorów. Wśród nich znaleźli się pracodawcy m.in. z branży handlowej, przemysłowej i wytwórczej, jednostki oświatowe, punkty doradcze, przedstawiciele służb mundurowych oraz Powiatowych Urzędów Pracy. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli zapoznać się z ofertami pracy, posłuchać informacji dotyczących oferowanych praktyk i staży, jak również dowiedzieć się na temat szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje.

Podczas Targów uczestnicy mieli także okazję skorzystać ze stoiska informacyjno-doradczego, przygotowanego przez wejherowską placówkę zatrudnienia.

Wszyscy odwiedzający mogą potwierdzić profil zaufany, dowiedzieć się jakimi formami wsparcia dysponuje urząd pracy czy porozmawiać z doradcami zawodowymi o swoim rozwoju – mówiła Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie Anna Kulig.

Oprócz tego, odwiedzający mogli wziąć udział w zajęciach tematycznych, prelekcjach i warsztatach, między innymi z pisania CV czy przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej. Te dodatkowe szkolenia praktyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodszych uczestników targów.

W wydarzeniu wzięli udział Członkowie Zarządu Powiatu Wejherowskiego – Iwona Szczygieł i Marcin Drewa.

 

Przekaż 1,5% w powiecie wejherowskim
Projekt zrealizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Szczegółowe warunki znajdzies w Polityce Prywatności