piątek, 29 marca 2024 r.

imieniny:Marka, Wiktoryny, Zenona

Ostatni Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego odbył się w Wejherowie

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej spotkali się włodarze z całego województwa. Podczas konwentu poruszano między innymi tematy związane z programem ”Sprawna Administracja Geodezyjna i Kartograficzna”, szkolnictwem zawodowym, rynkiem pracy.

Konwent był także okazją do przedstawienia planów działań Polskiego Czerwonego Krzyża
w najbliższym czasie, a także Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

- W kadencji 2014 – 2018 odbyło się łącznie 14 konwentów, podejmujemy stanowiska, które następnie są przekazywane do Związku Powiatów Polskich, razem znaczy więcej, dlatego spotykamy się cyklicznie i poruszamy tematy ważne w kontekście funkcjonowania naszych samorządów – mówiła podczas spotkania Starosta Wejherowski, Gabriela Lisius.

W 2015 roku odbyło się 5 konwentów w Pruszczu Gdańskim, Kwidzynie, Malborku, Tczewie i Chojnicach.W 2016 roku odbyły się trzy konwenty w Łebie Słupsku i Krynicy Morskiej. W 2017 roku w Kartuzach, Ustce i Starogardzie Gdańskim.

- To było ostatnie spotkanie w tej kadencji. W roku 2018 odbyły się trzy konwenty w Bytowie, Barlewiczkach i Wejherowie – tłumaczył przewodniczący konwentu Mirosław Czapla.

Konwenty Powiatów Województwa Pomorskiego organizowane są od 20 lat.