wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

imieniny:Ilony, Jerzego, Wojciecha

Nowe szkrzydło Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie będzie gotowe na 1 września

W Powiatowym Zespole Szkół w Redzie odbyło się uroczyste wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowę nowego skrzydła placówki. W budynku znajdzie się 10 dodatkowych pracowni zawodowych, a także biblioteka multimedialna.

Całkowity koszt budowy obiektu to ponad 8 milionów złotych.  Rozbudowa to przede wszystkim szansa na rozwój kształcenia zawodowego, na które mocno kładzie nacisk placówka. W nowym skrzydle znajdzie się 10 dodatkowych pracowni zawodowych. Więcej przestrzeni oznacza zwiększone możliwości odbycia zajęć praktycznych. Lista branż, w których kształceniu placówka się specjalizuje jest bardzo długa.

- Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

- Technik reklamy

- Technik architektury krajobrazu

- Technik realizacji nagłośnień

- Technik realizacji nagrań

- Technik procesów drukowania

- Technik fotografii i multimediów

W związku z tym w nowym skrzydle znajdą się pracownie tak jak:

PRACOWNIA komputerowych technik multimedialnych

PRACOWNIA druku cyfrowego

PRACOWNIA komputerowych technik fotograficznych

PRACOWNIA technik reklamy i badań fokusowych

PRACOWNIA komunikacji w języku obcym

PRACOWNIA architektury krajobrazu

PRACOWNIA rysunku technicznego w grafice i reklamie

PRACOWNIA technik nagłośnień

Rozbudowa placówki oznacza także zwiększenie jakości kształcenia. Nowe pracownie dadzą możliwość wykorzystania potencjału nauczycieli, a także uczynią z Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie szkołę nowoczesna, posiadająca bazę pracowni zawodowych, z pełną strukturą organizacyjną.
W przyszłości dyrekcja ma także w planie zwiększenie współpracy z pracodawcami, a także organizacje wielu zajęć pozalekcyjnych.

Właśnie trwa ostatni etap budowy związany między innymi z wykończeniem i zagospodarowaniem wnętrz. Całość finansowana jest z budżetu Powiatu Wejherowskiego. Nowe skrzydło ma zostać oddane do użytku do 1 września 2019 roku.