sobota, 31 października 2020 r.

imieniny:

Powiat Wejherowski w zasięgu ręki!

Samorząd Powiatu Wejherowskiego uruchomił właśnie aplikację na smartfony. BLISKO to usługa, dzięki, której mieszkańcy Powiatu Wejherowskiego mogą być na bieżąco z tym, co wokół nich się dzieje. Korzyści z posiadania aplikacji jest wiele, wśród nich dostęp do aktualności, ostrzeżenia o nagłej zmianie pogody, a także komunikaty od służb mundurowych.

Powiat Wejherowski jest pierwszym powiatem w Województwie Pomorskim, który posiada aplikację.

Chcemy żeby mieszkańcy Powiatu Wejherowskiego, mieli stały dostęp do aktualnych wydarzeń. Chcemy także, aby informacje o zagrożeniach pogodowych i utrudnieniach na przykład w dostawie prądu docierały do jak największej liczby ludzi – mówiła podczas spotkania inaugurującego aplikację Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Aplikacja jest darmowa, a korzystanie z niej całkowicie bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem. Można ją pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store, wpisując w wyszukiwarkę „Blisko”. Serwisy, które są dostępne w zakładce to:

 -Aktualności informacje o wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach kulturalnych oraz sportowych organizowanych na terenie Powiatu Wejherowskiego, a także informacje dotyczące promocji Powiatu Wejherowskiego

-Państwowa Straż Pożarna - Komunikaty PSP

-Pilne komunikaty – informacje o zbliżających się nawałnicach, gradobiciach lub innymi groźnych zjawiskach pogodowych.