sobota, 31 października 2020 r.

imieniny:

Powiat Wejherowski wspiera sportowców

W Starostwie Powiatowym odbyło się podpisanie umów na promocję Powiatu Wejherowskiego przez sport. Na spotkaniu stawili się przedstawiciele ośmiu klubów, którzy dokumenty odebrali z rąk Starosty Wejherowskiego, a także Etatowego Członka Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

Umowy opiewają na kwotę blisko 100 tys. zł. Podpisy złożyli przedstawiciele ośmiu klubów sportowych z powiatu wejherowskiego.

– Oprócz pieniędzy, najważniejsze jest wsparcie i pomoc między innymi przy organizacji wyjazdów i załatwieniu spraw formalnych – mówił podczas spotkania Mateusz Ostaszewski.

Współpraca pomiędzy klubami, a samorządem to także nacisk na szkolenie młodych zawodników.

- Mamy wspaniałych trenerów i wiele różnych dziedzin, dlatego myślę, że każdy młody człowiek znajdzie coś dla siebie. Powiat stawia na sport, bo sport ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój, a także jest doskonałą formą spożytkowania wolnego czasu – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Powiat Wejherowski ponadto, co roku podpisuje umowy na granty dla stowarzyszeń, a także przyznaje nagrody najlepszym szkoleniowcom.

Staramy się sportowcom pomagać osiągać sukcesy. W trakcie całego roku jesteśmy wsparciem podczas organizacji imprez sportowych, a także przygotowujemy dodatkowe zajęcia dla młodzieży – dodał Jacek Thiel Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego.