wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

imieniny:Bernarda, Biruty, Erwina

I LO w Wejherowie ma już 165 lat

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego, które wchodzi w skład Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, obchodziło jubileusz 165-lecia istnienia. Wydarzenie było okazją do przypomnienia bogatej historii szkoły, złożenia życzeń i gratulacji, a przede wszystkim przekazania podziękowań wszystkim tym, którzy tworzyli, rozwijali i wspierali szkołę na przestrzeni tych lat. Gala Jubileuszowa, odbywająca się w Święto Edukacji Narodowej, była również okazją do uhonorowania osób zasłużonych dla oświaty Medalami Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodami Starosty Wejherowskiego oraz Dyrektora Szkoły.

Podczas święta oficjalnie oddano do użytku nowe skrzydło szkoły, w którym znalazły się m.in. nowoczesne pracownie – matematyczna, biologiczna, fizyczna, informatyczna, językowa, laboratorium chemiczne, a także winda. Placówka zyskała także nową elewację. Koszt inwestycji wyniósł ponad 9 mln zł, z czego 3 mln zł pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz 90 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dźwig osobowy.

- Z okazji obchodów Powiatowego Dnia Komisji Edukacji Narodowej składam wszystkim Państwu - nauczycielom, pedagogom, psychologom, wychowawcom, instruktorom, doradcom edukacyjno-zawodowym oraz pracownikom administracji i obsługi wyrazy uznania i najserdeczniejsze podziękowania za codzienny wysiłek i zaangażowanie wkładane w wykonywanie odpowiedzialnej pracy związanej z edukacją i wychowaniem młodego pokolenia. 14 października 2022 r. zapisuje się na trwałe w annałach Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie faktem uroczystego otwarcia zmodernizowanego i rozbudowanego budynku, który zyskuje nowoczesne na miarę XXI w. oblicze. Jestem pewna, że nowe, w pełni wyposażone gabinety przedmiotowe oraz zmodernizowana, przyjazna i atrakcyjna przestrzeń Liceum „Sobieskiego” przyczyni się do osiągania kolejnych sukcesów edukacyjnych i wychowawczych - powiedziała podczas uroczystości Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.