piątek, 19 kwietnia 2024 r.

imieniny:Alfa, Leonii, Tytusa

Nagrody dla lokalnych działaczy kultury

W auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, w ramach obchodów Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego, odbyła się uroczysta Gala. W trakcie wydarzenia Medalem „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego” nagrodzono osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju i promocji lokalnej kultury.
Medalami uhonorowano: Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale”, Klub Hafciarski „Tulpa”, Jaromirę Labuddę, Justynę Pomierską, Leszka Walkowiaka, Waldemara Szczypiora, Wandę Kantecką oraz Mieczysława Formelę. Ponadto Nagrodą Remusa, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, wyróżniono Marka Gerwatowskiego z Rumi.

– Dziękuję twórcom, działaczom kultury, regionalistom oraz organizacjom za upowszechnianie i propagowanie kultury kaszubskiej, kultywowanie lokalnej tradycji oraz przekazywanie w różnych formach bogatej historii Ziemi Wejherowskiej. To dzięki Wam Drodzy Laureaci nasza tradycja i kultura kaszubska jest wciąż żywa i niezmiennie urzeka nas swoim pięknem i unikatowością – powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

W wydarzeniu udział wzięła delegacja z Rejonu Święciańskiego, z którym od wielu lat współpracuje Powiat Wejherowski. Goście z zaprzyjaźnionego samorządu przyjechali z zespołem „Aukstaitija”, który wystąpił podczas Gali. Spotkanie uświetnił także występ chóru
„Camerata Musicale” oraz Artura Sychowskiego.